Vyzkoušet ZDARMA

Nebojme se nového školního roku!

Konec prázdnin se neúprosně blíží, pohled nám všem čím dál častěji sklouzne na stránku stolního kalendáře. "Ach jo! Zase ty roušky, testování a různá omezení..." Ze všech stran slyšíme jenom strašení a kritizování všeho možného. 
Podíváme se z okna na zahradu, kde si rozpustile hrají naše děti, jako by ani netušily, že bezstarostný čas léta brzy vystřídají dny s povinnostmi. Cítíme úzkost. Opravdu se musíme bát a necháme se zatáhnout do té divné politické hry?

Co se vzepřít a vzít vše z té lepší, pozitivnější stránky?

O děti bude celý den, minimálně dopoledne, dobře postaráno a my můžeme v klidu chodit do práce.

Můžeme zajít s kamarádkou na dopolední kávu a nemusíme řešit - Kam dát děti na hlídání?!

Nemusíme vařit oběd, protože existují školní jídelny.

V práci si popovídáme s kolegy a vyřešíme spoustu pracovních úkolů bez stresování se s domácí výukou, která nás v uplynulém roce tolik vyčerpávala.

Po práci si vyzvedneme ve školní družině své ratolesti, které budou stejně dobře socializované, veselé a upovídané ze svých dětských skupin. Budou nám vyprávět o paní učitelce, o tom, co se nového dozvěděly, kdo je nazlobil a kdo rozesmál.

Budeme zase žít naše obyčejné fajn životy s každodenními starostmi, které nás posilují a pomáhají nám neustrnout v nečinnosti, nudě a rozladěnosti.

Těšme se na nový školní rok! Vždyť naše děti rostou před očima a chtějí hltat vše nové, co jim svět nabízí.

A děti budou ke škole přistupovat také podle nás. Nezapomínejme, že dobře poslouchají a vnímají naše dospělácké rozhovory a poznámky, přejímají naše názory a pohledy na dění kolem sebe.

Buďme pozitivní, vše zvládneme s úsměvem, když budeme jen trochu chtít! A nějaká rouška?! Ta nám to přeci nezkazí!

Hezký zbytek prázdnin přeje PRIMAÚČA :-)

www.primauca.cz

Galerie článku

Nebojme se nového školního roku! Nebojme se nového školního roku! IMG - 2996 IMG - 1232 IMG - 1235